Slávnostné otvorenie CT pracoviska

HIPPOKRATOVO POSOLSTVO

„Dobro chorého je najväčším zákonom“.

V duchu tejto Hippokratovej myšlienky, uviedli v Nemocnici s poliklinikou n. o . v Kráľovskom Chlmci, CT pracovisko. Dvadsiaty jún sa tak trvalo zapísal do histórie zdravotníctva v juhovýchodnom cípe Slovenskej republiky.

Otvorenie pracoviska sa uskutočnilo za účasti: Ing. Kláry Hencelovej, riaditeľky NsP n. o . Kráľovský Chlmec, JUDr. Ing. Jozefa Ráža, generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva zdravotníctva SR, Mgr. Rastislava Petroviča, prednostu Okresného úradu v Trebišove a PhDr. Milana Brdárského, predsedu správnej rady NsP n. o . Kráľovský Chlmec.

Samotný prístroj a nové pracovisko, začali svoju históriu písať už skôr. V roku 2016 nemocnica v Kráľovskom Chlmci a Župná univerzitná nemocnica v Miskolci, podpísali dohodu  o odbornej spolupráci. Na základe schváleného projektu cezhraničnej spolupráce  Interreg, podľa ktorej partneri skvalitnia svoju technickú vybavenosť v oblasti rádiológie a chlmeckú nemocnicu, skvalitní CT prístroj.

Tým sa však spolupráca nekončí, naopak.

Technické prepojenie nemocníc, umožní prostredníctvom teleradiológie prenos dát do nemocnici v Miskolci, a to na odbornú konzultáciu v rámci vyspelého rádiologického útvaru župnej nemocnici.
Vďaka Ministerstvu zdravotníctva SR a všetkých ostatných zainteresovaných zložiek, tak pacienti Medzibodrožia, nemusia už viac chodiť na vyšetrenia do vzdialených nemocníc.

Medzibodrožie, známe aj ako súčasť slovenskej Tokajskej oblasti, bude tak mať o dôvod viac pre zdravie  tu žijúcich ľudí.

 

O nás v mediách:

© Copyright NSPKCH.sk 2019 | Webdesign by Webdesign iMprove.sk